Kırtasiye sitesi web tasarımı nasıl olmalı?

Kırtasiye sitesi web tasarımı nasıl olmalı?

Kırtasiye sitesi web tasarımı nasıl olmalı? Yazımızda küçük ya da orta ölçekli kırtasiyeler başta olmak üzere marka kalemler, hobi ürünleri ve sanat malzemeleri satan firmaların web sitesi açarken nelere dikkat etmesi gerektiği konusuna değineceğiz.

Kırtasiyeler web sitesi açmalı mı?

Kırtasiye ürünleri online olarak satın alınması tercih edilen ürünler arasındadır. Çeşitlerin fazlalığı ve tam olarak aranılan ürünlerin geleneksel yöntemlerle satış yapan mağazalarda bulunamaması tüketicileri online pazarlara yönlendirmektedir.

Temel okul gereçlerinin yanı sıra, dolmakalem, boya kalemi, özel fırçalar gibi ürünler web üzerinden ciddi satış rakamlarına ulaşabilmektedir. Özellikle sanatçıların ve sanatçı adaylarının ihtiyaç duyduğu malzemelere her ilde ve her semtte ulaşabilmek mümkün olmamaktadır. Bu durumda bu ihtiyaçların internet üzerinden giderilmesini sağlamaktadır.

Satış hacmini yükseltmek isteyen kırtasiyeler ve hobi malzemeleri satışı yapan dükkanlar mutlaka web sitesi açarak internet üzerinden de hizmet vermelidir.

Kırtasiye sitesi web tasarımı

Kırtasiye sitesi web tasarımı potansiyel müşterilerin ihtiyaçları ve alışkanlıkları üzerine yapılmalıdır.  Bu ürünlerle ilgilenen kişiler unutulmamalı ki eğitimli, bilinçli ve ayrıntıların farkında olan kişilerdir. Dolayısıyla ürün sunumlarında bu husus dikkate alınmalı ve kullanıcıların tüm aradıklarını rahatça bulabilecekleri bir tasarım tercih edilmelidir.

Sadelik başarı getirir

Kırtasiye sitesi tasarlarken gereksiz süslemelerden kaçınmaz yararınıza olacaktır. Kullanılabilecek gereksiz efektler ve göz alıcı renkler profesyonellikten uzak bir imaj sergilemenize neden olabilir.

Web sitesinin kendisinin yerine ürünlerin ön plana çıkacağı bir tasarım başarı şansınızı arttıracaktır.

Ürün çeşitliliğini arttırın

Kırtasiye ürünleriyle ilgilenen tüketiciler her zaman için daha fazla seçenek görmek isterler. Onlara ne kadar çok ürün sunarsanız başarılı olma şansınız da aynı oranda yükselecektir.  Deponuzdaki ya da dükkanınızdaki tüm ürünlere web sitenizde de yer vermeniz faydanıza olacaktır. Bunun yanı sıra kolay bulunamayan ürünler ve modeller internette büyük bir rağbet görebilir.

Ürün çeşitliliğinin yanı sıra bu ürünleri nasıl sunduğunuz da satış hacminizi yükseltebilmeniz açısından önemli bir faktördür. Ürünün görseli satışı direkt olarak etkileyen faktörler arasında yer alır.

Ayrıca ürünün açıklamasına yazılabilecek tüm detayları belirtmeniz önemlidir. Ayrıca ilgili ürününün hangi amaçlarla, nasıl kullanılabileceğini ve hangi kullanımlarda nasıl bir sonuç vereceğini belirtmeniz faydalı olacaktır.

Farklı ödeme imkanları sunun

İnternetten ürün alım satımı oldukça yaygınlaşmış durumda olsa da tüketiciler her zaman için kredi kartıyla ödeme yapmayı tercih etmemektedir. Kripto para ile alışveriş yapmak ya da kapıda ödeme gerçekleştirmek tercih edilen ödeme yöntemlerden sadece birkaçıdır. Bunun yanı sıra havale/EFT yolu ile ödeme almak da klasik ama en çok tercih edilen ödeme yöntemleri arasında yer almaktadır. Müşterilerinize ödeme konusunda ne kadar çok seçenek sunarsanız siparişin tamamlanması açısından o kadar avantaj sağlamış olursunuz.

Canlı destek sunmayı ihmal etmeyin

Müşteriler bir ürünü internet üzerinden satın alsalar dahi karşılarında muhatap olabilecekleri gerçek bir kişiyi görmek onları rahatlatacaktır. Bu açıdan ürünler hakkında detaylı bilgi sahibi olan bir müşteri temsilcisinin site üzerinden canlı destek sunması satıcı açısından avantajlı bir durumdur. Whatsapp aracılığı ile destek sunmak da son zamanlarda oldukça tercih edilen bir canlı destek yöntemi olarak ön plana çıkmaktadır.

Bu sayede müşterileriniz akıllarındaki soru işaretlerini giderebilir ve siparişi tamamlamak için daha istekli olabilir.

Sıraladığımız tüm kriterleri oldukça basit bir şekilde akıllı yönetim paneli bulunan yazılımımızla gerçekleştirebilirsiniz. Son derece ekonomik koşullarla edinebileceğiniz yazılımımız sizi hiçbir zaman yarı yolda bırakmayacaktır. Hayalinizdeki kırtasiye web sitesi tasarımını hayata geçirebilmek için sizleri Kobi Web Tasarım sayfamızı incelemeye davet ediyoruz.

6+ Yıldır Tüm Scriptlerimizde
"Ömür Boyu" Destek Garantisi Veriyoruz!

Hazır scriptlerimizde koşulsuz şartsız her türlü sistemsel sorunlarda ömür boyu ücretsiz destek sağlıyoruz.
Ayrıcalıklı hizmetimizinden faydalanamak için hemen aşağıdaki linke tıklayarak ürün satın alabilirsiniz.

Referanslar Hazır Scriptler