Profesyonel Web Sitesi İçeriği Nasıl OImalı?

Profesyonel Web Sitesi İçeriği Nasıl OImalı?

Bir web sitesinin ziyaretçilerine beklediğini verebilmesi için, birçok farklı detay bulunuyor. Ancak bu detaylar arasında en önemlisi, hiç şüphesiz profesyonel web sitesi içeriği olmaktadır.

İçerik web sitesinin gerçek anlamda profesyonelliğinin yansıtıldığı unsurların en başında gelir. Bu nedenle gerekli dikkat gösterilmeli, bir yandan Google memnun edilirken diğer yandan da öncelikli olarak ziyaretçinin memnuniyeti hedeflenmelidir.

Profesyonel Web Sitesi İçeriği Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

Site içeriğinde olmazsa olmaz özellikler, aşağıdaki gibi sıralanmıştır;

Özgünlük

İnsanlara sizin siteniz dışında binlerce farklı sitede bulacakları aynı içerikleri servis etmeniz, profesyonellikle bağdaşmayacak bir durumdur. Özgün yani yeni bir anlatım ve mümkün olduğunca yeni bilgiler sunmanız, ziyaretçilerinizi ziyadesiyle memnun eder.

Özgün içeriklerle bir şeyler verebilmek sadece ziyaretçilerinizi değil, aynı zamanda başta Google olmak üzere, arama motorlarını da memnun edecektir. Bu memnuniyet karşılıksız olmayıp, Google’ın özgün içerikleri üst sıralara taşıdığı unutulmamalıdır.

Görseller

Görseller, içerikler ile paylaşmanız gereken ve kendi içinde ayrı bir içerik kabul edilen unsurlardır. Resim kalitesi yüksek olmalı ve yine mümkün olduğunca özgünlüğe önem verilmelidir. Görsel isimlerinde anahtar kelimenize yer vermeniz, Google’a görselin ne ile alakalı olduğuna dair bir işarettir.

İmla Kuralları ve Anlatım

İmla kuralları ve doğru bir anlatım, profesyonel web sitesi içeriği nasıl olmalı? Sorusuna verilebilecek iki önemli cevaptır. Devrik ve düzgün olmayan cümle yapılarının anlaşılma düzeyi düşük olacağından, insanların henüz kullandığı dile hakim olmayan web sitesi editörlerinden alacağı bilgi de haklı olarak tartışmaya açık olacaktır.

Yine aynı şekilde, imla kuralları da çok önemlidir. İnsanlar kendi ana dillerine iyi bir şekilde hakim olmalı, dilin yazım hataları en azından kabul edilebilir seviyede olmalıdır.

Doğru ve Doyurucu Bilgiler

Sadece yazmış olmak veya arama motorlarını memnun etmek için değil, kullanıcılarınızı da memnun etmek için içerikler oluşturmanız gerekir.

Yayınlayacağınız içeriklerin başlıkla doğrudan ilgili bilgileri en doğru şekilde vermesi ve bu bilgiyi destekleyici bilgileri de barındırması gerekir. İçerik mutlaka doğru ve doyurucu bilgi vermelidir. Uzun bir içerik yazmak için gereksiz bilgilerden ve tekrarlardan uzak durarak, ziyaretçilerinizin ‘işte budur!’ diyebileceği tarzda içerikler hazırlanmalıdır.

Arama Motorları ile Dost Olmalıdır

Özgünlük bu anlamda en önemli kriter olurken, imla kurallarının öneminden de bahsetmiştik.

Google, çok rahat bir şekilde imla hatalarını anlayabilecek kapasitede bir yapay zekaya sahiptir. Diğer yandan içeriğinizde anahtar kelime kullanımı veya LSI mantığının, profesyonel şekilde kullanılması gerekir. Böylece Google’a sizi anlaması konusunda daha fazla yardımcı olabilir ve üst sıralarda yer alabilirsiniz.

Çözüme Dayalı İçerikler

Bir sorunun çözümüne yönelik içerikler hazırlıyorsanız, gerçekten çözüme odaklanın!

Hazırlayacağınız içeriğin gerçekten ziyaretçinin sorununu çözüp çözmediğinden emin olun. İçerikler farklı sitelerden alınıp özgünleştirildiği için, çözüm odaklı yazıların gerçekten çözüm sunup sunmadığı pek araştırılmamaktadır. Ancak, sizin bir farkınız olsun ve bunu yapın…

Alt Başlık ve Paragraf Düzeni

Hiç alt başlık kullanılmadan hazırlanan içerikler, siteden ziyaretçinin hemen çıkmasına neden olur. Hemen çıkma oranınızın yükselmesi, Google yapay zekasının sunduğunuz içeriklerin kullanıcıya istediğini veremediğini gösterir.

Yine aynı şekilde paragraf düzeninin olmaması ve paragrafların 50-60 kelimeden çok daha uzun olması, içeriğin okunabilirlik seviyesini düşürür. Bu durumda, yine ziyaretçilerin önemli bir kısmı siteyi terk edecektir.

Profesyonel olduğunuzu hissettirmek istiyorsanız, mutlaka profesyonel bir içerik inşası oluşturmanız gerekiyor. Başlamadan kazanmak ve başlamadan kaybetmek arasındaki farkı görmeli, içeriklerinize bir bebek hassasiyeti ile önem vermelisiniz.

Sitenize profesyonel içerikler sağlamak için sitemizden hizmet alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken içerik hizmeti sayfamızı incelemek ve size uygun paketi seçmek.

 

6+ Yıldır Tüm Scriptlerimizde
"Ömür Boyu" Destek Garantisi Veriyoruz!

Hazır scriptlerimizde koşulsuz şartsız her türlü sistemsel sorunlarda ömür boyu ücretsiz destek sağlıyoruz.
Ayrıcalıklı hizmetimizinden faydalanamak için hemen aşağıdaki linke tıklayarak ürün satın alabilirsiniz.

Referanslar Hazır Scriptler