Temizlik Şirketi Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Temizlik Şirketi Web Sitesi Nasıl Olmalı?

İnternetin yaygınlaşması ile özellikle temizlik ve nakliyat gibi şirketlerde, rekabet üst seviyelere tırmandı. Çünkü insanlar ürün alımlarında biraz daha temkinli yaklaşırken, hizmet alımlarının önemli bir kısmını temizlik şirketi web sitesi veya ilgili sektöre ait siteler üzerinden yani internet üzerinden yapıyor.

Çünkü insanlar bu tip hizmetleri alırken ön görüşmenin ardından karşılarında birebir birer yetkili bulacakları için, internetten hizmet alımlarında daha rahat davranabilmekteler.

Temizlik Şirketi Web Sitesi Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Temizlik şirketi web sitesinde olması gereken özellikler, genel olarak şunlardır;

Blog

Kurumsal sitelerde de okuyucuların ilgisini çekecek içerikler yer alması son derece mühimdir. Temizlik şirketi web sitesi hazırlarken de kullanıcılarınıza faydalı bilgiler sunacağınız bir blog kısmı oluşturmanız önerilir.

Sitenizde hizmetlerinizi gösterebileceğiniz kısımların yanı sıra bir blog sayfasına yer vermeniz, sektörünüzle alakalı çözüme dayalı önerileri paylaşmanızı sağlar. Her ne kadar işiniz ücretsiz öneriler sunmak olmasa da bu sayede Google arama sonuçlarında daha fazla görünür olabilir ve ziyaretçi sayınızı artırabilirsiniz.

Veya bu sayfalarda hizmet verdiğiniz şehirle alakalı ve konunuza yakın olan içerikler paylaşıp, bu sayede site altyapısını inanılmaz ölçüde güçlendirebilirsiniz. Bu başlıkları okumak üzere gelen kullanıcılar hedef kitleniz arasında yer alacaktır. Bu sayede bu kitlenin müşteri olarak dönüşümlerinin olma ihtimalleri de yüksek olacaktır.

Hizmetlerimiz Sayfası

Temizlik şirketi olarak hizmetlerinizin yer alacağı bir sayfanın olması, web sitesinde içerik kargaşasını engelleyecektir. Diğer taraftan bu sayfaları beslemek daha kolay olacağından, Hizmetlerimiz sayfanızda bulunan içerikleri Google sonuçlarında daha üst sıralara taşıyabilirsiniz.

İyi Tasarlanmış Olmalıdır

Temizlik şirketi web sitesi, her şeyden önce iyi tasarlanmış olmalıdır. Profesyonel bir firmadan alacağınız tasarım ve tema kurulum hizmetleri, ziyaretçilerinizin bu profesyonelliği hissetmesini sağlayacaktır.

Şayet sitenize giren kişilere profesyonel bir izlenim verebilirseniz, zaten fiyatların birbirine yakın olduğu bu sektörde bir adım öne geçmiş olursunuz. İnternet ortamında insanlar fiziki ortamlara nazaran, bu tür şeylere daha çok dikkat etmektedirler.

Kodlama Yapısı

Alıcı bunun farkında olmasa da web siteleri tasarlanırken, kodlama yapıları ile tasarlanır. Sitenin kod oranının Google şartlarına (SEO) uygun olması, sitenin arama motoru gözünde öne çıkmasını sağlar. Dolayısıyla bu, şirket adına ciddi bir avantaj sağlar. Arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almak, daha fazla müşteriye ulaşmak için olmazsa olmazdır.

Hakkınızda Bilgiler Vermelisiniz

İnsanlar daha önce sizden hizmet almamışsa, siteye girdikten sonra ilk yapacakları şeylerden biri hakkınızda bilgilere bakmak olacaktır. Bir hakkımızda sayfanızın olması onların bu merakını giderirken, Google için de değerli kabul edilecek bir şeydir.

Gizlilik Politikasına ve İletişime Önem Vermelisiniz

Temizlik şirketi web sitesi ve tüm sitelerde, gizlilik politikası sayfasının olması Google açısından önemlidir. Google insanların şeffaf bir şekilde web ortamında olmasına önem verdiği için, çerez ve diğer gizlilik politikaları için kullanıcılarınızı bilgilendirmeniz gerekir.

Diğer yandan mutlaka bir iletişim sayfasının olması gerekir. Sitenizin her yerinde telefon numaranız ve e-posta adresiniz bulunsa bile, İletişim için ayrı bir sayfa oluşturarak bu linke sahip olmanız gerekecektir. Burada e-posta ve telefon numaralarınıza yer verebilirsiniz. İletişim sayfası bulunan siteler, Google gözünde daha değerlidir.

Temizlik şirketi web sitesi açmak istiyorsanız bütün ihtiyaçlarınızı sorunsuz bir şekilde karşılayacak olan hazır site paketimizi inceleyebilirsiniz. Kobi Web Tasarım sayfamızdan ulaşacağınız özel yazılım akıllı paneliyle size sitenizi kolay bir şekilde yönetme fırsatı sunacaktır.

 

6+ Yıldır Tüm Scriptlerimizde
"Ömür Boyu" Destek Garantisi Veriyoruz!

Hazır scriptlerimizde koşulsuz şartsız her türlü sistemsel sorunlarda ömür boyu ücretsiz destek sağlıyoruz.
Ayrıcalıklı hizmetimizinden faydalanamak için hemen aşağıdaki linke tıklayarak ürün satın alabilirsiniz.

Referanslar Hazır Scriptler